::Un forum pentru apicultori!::
Acest spatiu a fost creat ca un loc pentru schimb de experienta intre cei care iubesc apicultura.
Lista Forumurilor Pe Tematici
::Un forum pentru apicultori!:: | Inregistrare | Login

POZE ::UN FORUM PENTRU APICULTORI!::

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Kalifa Profile
Femeie
24 ani
Ialomita
cauta Barbat
24 - 65 ani
::Un forum pentru apicultori!:: / Cum ai facut rost de bani? / cum am facut eu  
Autor
Mesaj Pagini: 1
Cristian IONITA
Membru nou

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1
destul din simplu

din economii

in 2004 am "investit" in 2 familii de albine cam 10 mil (ROL) aici o intrat si bruma de scule&materiale

apoi ... in primavara lui 2005 am mai achizitioant inca 2 familii si ... ceva stupi.

ma consider foarte norocos ca am avut ocazia sa aflu parerea apicultorilor mai experimentati si am cumparat "din prima" sistemul de stupi avantajos mie
(cuib dadan + 2 * ,agazine de 1/2)

in anul 2005 din cele 4 familii am reusit sa bag la iernat 8

solutia aleasa de mine este preatabila incepatorilor, este de uz didactic, deoarece cu investitii mici si intinse in timp au ocazia sa capete cunostintele necesare.

daca ar fi sa consider apicultura o afacere sunt de parere ca cel mai bine este sa investestii banii bancilor, nu de alta dar atat timp cat ai cunostintele necesare nu prea vad cum sa nu "amortizezi" investitia in mai putin de 2 ani.


pus acum 20 ani
   
notfag
Membru nou

Din: Avrig Sb
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 6
Pentru mine a fost foarte simplu.Nu am avut nevoie de bani.Am avut 10 lazi M.E. de la tata pe care le=am dezinfectat si le=am modificat in Dadand .Am primit 2roi in 2005 de la un prieten si i=am inmultit incet.

_______________________________________
Minte,Trup ,Suflet

pus acum 18 ani
   
gabi
Membru nou

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 6
Am luat cunostinta mai demult cu apicultura dar m-am apucat anul trecut. Hotarat si plin de entuziasm, ajutat cu practica si sfaturi mi-am achizitionat 3 stupi care pana in iarna s-au facut 5 (adica am mai primit 2 roi) si uite asa acum pornesc la treaba. Am investit cam mult, si anul acesta am comandat stupi, dar placerea este mare, ca din asta nu ne imbogatim.

pus acum 18 ani
   
Septelici
Membru nou

Din: Com. Varasti, jud Giurgiu
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 6
Pe mine m-ar interesa daca se poate obtine un fond nerambursabil de la UE. Ideea este ca eu am peste 30 de stupi, dar nu am instalatie de fluidizare, vase de inox. Fiind pensionar, destul de tanar dar pensionar, nu am cum sa ma dezvolt singur. Am nevoie de UE! Help!!!! Stie cineva ceva desore asta? Am un site, facut de fiica mea pentru mine  miereanoastra.3x.ro si adresa de email Am si un forum la mine pe site, dar nu a intrat inca nimeni. Va astept si la mine pe site, vin si eu aici la voi. Ghe. Septelici          

_______________________________________
Sa ne unim! Sa reusim!

pus acum 18 ani
   
sherienixx
Membru nou

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 1
M-am apucat si eu akm cu fratele meu de apicultura    a avut 15 familii dar i-au murit        din primavara pana akm avem 10... a investit o groaza in ei si sunt gata sa investesc si eu

pus acum 18 ani
   
Chelifer_Cancroides
Membru nou

Din: Suceava
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 5
La multi ani si bine v-am gasit!
    Astazi m-am inregistrat si eu pe acest forum. Cu cateva zile in urma am citit cateva postari si mi s-au parut interesante.
Anul acesta am achizitionat o familie de albine. Doresc sa ma ocup in timpul liber de observarea acestor insecte. De curand am citit intr-o carte despre Chelifer Cancroides un gandacel care se spune ca este prietenul albinelor. A vazut cineva un astfel de gandacel?


_______________________________________
daca dragoste nu e,nimic nu e!

pus acum 17 ani
   
Chelifer_Cancroides
Membru nou

Din: Suceava
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 5
La multi ani si bine v-am gasit!
    Astazi m-am inregistrat si eu pe acest forum. Cu cateva zile in urma am citit cateva postari si mi s-au parut interesante.
Anul acesta am achizitionat o familie de albine. Doresc sa ma ocup in timpul liber de observarea acestor insecte. De curand am citit intr-o carte despre Chelifer Cancroides un gandacel care se spune ca este prietenul albinelor. A vazut cineva un astfel de gandacel?
Scuze poza era in format bmp...

cum facut multi ani bine v-am   astazi m-am acest forum. cateva zile urma citit cateva postari

2.3KB


_______________________________________
daca dragoste nu e,nimic nu e!

pus acum 17 ani
   
Chelifer_Cancroides
Membru nou

Din: Suceava
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 5
Se pot reduce costurile daca ne-am folosi de acest gandacel?

cum facut pot reduce costurile daca ne-am folosi acest gandacel?

2.3KB


_______________________________________
daca dragoste nu e,nimic nu e!

pus acum 17 ani
   
Chelifer_Cancroides
Membru nou

Din: Suceava
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 5
Cred ca pentru un incepator este important sa inceapa cu o investitie mica initial! Eu asa am facut. Pana invat ce si cum consider ca nu are rost sa risc investind masiv.

_______________________________________
daca dragoste nu e,nimic nu e!

pus acum 17 ani
   
nelucomro
Membru nou

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 5
schimb aparat foto in valoare de 2000 euro pe 25 familii de albine!

astept oferte si detalii la tel: 0740702205 sau mail :


pus acum 16 ani
   
nelucomro
Membru nou

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 5
doar familii de albine fara lazi!

pus acum 16 ani
   
Kondorakis
Membru nou

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 2
Chelifer cancroides este un gandacel inofensiv c traieste in apropierea omului,se hraneste cu furnici,molii si diferiti gandaci si muskulite mici.Īn ce priveste relatia de "prietenie" ku albinele nu pot spune nimik.Bafta.

pus acum 14 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la