::Un forum pentru apicultori!::
Acest spatiu a fost creat ca un loc pentru schimb de experienta intre cei care iubesc apicultura.
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
::Un forum pentru apicultori!:: | Inregistrare | Login
POZE ::UN FORUM PENTRU APICULTORI!::
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Sophya pe Simpatie.ro
 | Femeie 25 ani Bucuresti cauta Barbat 25 - 54 ani |
|
|
tteo23
Membru nou
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 6
|
|
pe terenul din Bucuresti s-au adunat vreao 100 de albine cum scap de ele , cine mascapa de ele ? Va multumesc
|
|
| pus acum 16 ani |
|
|
tteo23
Membru nou
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 6
|
|
|
| pus acum 16 ani |
|
|
tteo23
Membru nou
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 6
|
|
|
| pus acum 16 ani |
|
|
Lorena
Membru nou
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1
|
|
Buna ziua tuturor. Am o mare problema. Am instalat in urma cu doua luni un foisor de lemn pe un teren din comuna Dridu, la 50km de Bucuresti. Saptamana trecuta a trebuit sa mutam acest foisor dintr-un loc in altul si ne-am trezit cu un roi de albine pe cap.Este instalat undeva sub pardoseala foisorului , pe scheletul de lemn. Am incercat sa le alungam cu fum dar nu am reusit. In urma deplasarii foisorului cca 3 m am gasit si un fagure, cazut probabil din cauza miscarii, cam cat palma. Am oprit orice actiune de frica sa nu le suparam. Va rog sa imi dati o solutie sa scap de ele. Sotul meu este si alergic la intepaturi, intra in soc anafilactic. Umbla cu injectiile la el tot timpul . As vrea sa precizez ca accesul la partea de sub podeaua foisorului este cam de 15 cm intre podea si sol. Apreciez orice raspuns/sfat pe adresa mea de mail. Va multumesc anticipat tuturor 
|
|
| pus acum 15 ani |
|