::Un forum pentru apicultori!::
Acest spatiu a fost creat ca un loc pentru schimb de experienta intre cei care iubesc apicultura.
Lista Forumurilor Pe Tematici
::Un forum pentru apicultori!:: | Inregistrare | Login

POZE ::UN FORUM PENTRU APICULTORI!::

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Sophya pe Simpatie.ro
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
25 - 54 ani
::Un forum pentru apicultori!:: / Experienta conteaza!!! / cum scap de albine  
Autor
Mesaj Pagini: 1
tteo23
Membru nou

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 6
pe terenul din Bucuresti s-au adunat vreao 100 de albine cum scap de ele , cine mascapa de ele ?
Va multumesc


pus acum 16 ani
   
tteo23
Membru nou

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 6


pus acum 16 ani
   
tteo23
Membru nou

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 6
tteo23 arond yahoo.com

pus acum 16 ani
   
Lorena
Membru nou

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1
Buna ziua tuturor.
Am o mare problema. Am instalat in urma cu doua luni un foisor de lemn pe un teren din comuna Dridu, la 50km de Bucuresti. Saptamana trecuta a trebuit sa mutam acest foisor dintr-un loc in altul si ne-am trezit cu un roi de albine pe cap.Este instalat undeva sub pardoseala foisorului , pe scheletul de lemn. Am incercat sa le alungam cu fum dar nu am reusit. In urma deplasarii foisorului cca 3 m am gasit si un fagure, cazut probabil din cauza miscarii, cam cat palma. Am oprit orice actiune de frica sa nu le suparam. Va rog sa imi dati o solutie sa scap de ele. Sotul meu este si alergic la intepaturi, intra in soc anafilactic. Umbla cu injectiile la el tot timpul    . As vrea sa precizez ca accesul la partea de sub podeaua foisorului este cam de 15 cm intre podea si sol. Apreciez orice raspuns/sfat pe adresa mea de mail.
Va multumesc anticipat tuturor


pus acum 15 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la