::Un forum pentru apicultori!::
Acest spatiu a fost creat ca un loc pentru schimb de experienta intre cei care iubesc apicultura.
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
::Un forum pentru apicultori!:: | Inregistrare | Login
POZE ::UN FORUM PENTRU APICULTORI!::
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Ank_beleaua 25 ani
 | Femeie 25 ani Bucuresti cauta Barbat 35 - 51 ani |
|
|
notfag
Membru nou
Din: Avrig Sb
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 6
|
|
Propun sa discutam despre momentul optim pentru restrangerea cuibului primavara. Stiu ca acest lucru se face pentru a forta matca sa oua cat mai compact, Ionel
_______________________________________ Minte,Trup ,Suflet
|
|
| pus acum 18 ani |
|
trantorash
Membru nou
 Din: Pitesti
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 6
|
|
nu ne mai da nimeni idei ? 
_______________________________________ Nu exista stup prost, ci numai apicultor prost !
|
|
| pus acum 18 ani |
|
gabi
Membru nou
 Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 6
|
|
Dacă există condiţii prielnice, căldură min.10 grade, merge să umblaţi un pic şi să strâmtoraţi cuibul, aranjaţi fagurii cu miere neconsumaţi în aşa fel încât aceştia să fie mai aproape de puiet asigurându-vă că până la înflorirea pomilor albinele au ce consuma. De asemenea spre sfârşitul lunii când se anunţă temperaturi ceva mai mari iar albina va ieşi la zborul de curăţire, trebuie asigurată apa în stupină foarte necesară pentru puiet, la 10l se adaugă 2 linguri de sare.
|
|
| pus acum 18 ani |
|